Růžová jízda

12. 6. 2007 -

Cílem Růžové jízdy proti rakovině prsu je nejen přivézt informace o tomto onemocnění, jeho projevech, ale hlavně o možnostech prevence a způsobech léčby. V autobusu se zájemci rovněž dovědí adresy nejbližších screeningových center i kontakty na pacientské organizace.
Stěžejním cílem akce je přesvědčit nejen všechny ženy, ale i muže, že jedinou správnou a přitom snadnou cestou k včasnému odhalení nebezpečí rakoviny prsu, jsou právě pravidelné návštěvy preventivních mamografických či sonografických vyšetření.

Posádku autobusu tvoří dvě ženy z onkologických organizací a žen s rakovinou prsu, které mohou díky svým osobním zkušenostem se zákeřnou nemocí návštěvníkům autobusu správně pomoci či poradit. K dispozici budou mít i „fantómový „ model prsů, na kterém mohou správně „hmatat“. Odpovědi na odborné dotazy zajistí lékař, který bude do autobusu pozván z nejbližšího screeningového centra. Posádku autobusu doplňují vyškolené členky Mládeže červeného kříže.
Projekt je realizován společně s Aliancí českých organizací a žen s rakovinou prsu, o. p. s. z konta Avon proti rakovině prsu. Finanční prostředky jsou získávány prodejem produktů s růžovou stužkou, které Avon lady a Avon gentlemani prodávají bez nároku na provizi.

Startem Růžové jízdy proti rakovině prsu byl zahájen již pátý ročník projektu Ženy ženám. Avon Cosmetics v něm opět přispívá částkou 200 Kč na sonografické nebo mamografické vyšetření ženám, které nemají nárok na bezplatný screening, více informací na stránce o projektu.