Zpravodaj Leden 2009

27. 2. 2009 -

Motto: V životě máte v zásadě jen dvě cesty. Buď žijete tak, jako by zázraky vůbec neexistovaly. Nebo tak, že zázrak je pro vás úplně všechno. (Albert Einstein)

PŘÁTELSKÉ VÁNOČNÍ SETKÁNÍ
========================
16.12. 2008 jsme se sešli na vánoční besídce v restauraci u Fešáka ,abychom si popovídali a zavzpomínali u vánočního cukroví na různé akce, zážitky z dovolené apod. Sešlo se nás asi 26 členek ,dokonce mezi nás přišly 2 nové paní ,které se také chtějí stát našimi členkami , v současné době prodělávají onkologickou léčbu a potřebují také naše povzbuzení a kamarádkou radu.
Na schůzku jsme si donesli sebou malé anonymní dárečky a při odchodu jsme si odnesli zase jiný zabalený dárek.
Na besídku nás také přišel navštívit majitel cestovní kanceláře Scandia Tour z Jablonce n.Nisou. pan Mgr. Zdeněk Šmíd s nabídkou letní rekondice ve Švédsku. Přinesl si sebou projektor a promítl nám fotky, které po jednotlivých dnech nás provedou celým pobytem. Fotky i celé povídání bylo velice pěkné a zábavné, všichni jsme si to vyslechli s velkým zájmem. Cenová nabídka je také přijatelná, proto jsme se rozhodli, že bychom tuto akci chtěli využít.
Domluvili jsme termín 15.8. – 23.8. 2009. Závazné přihlášky se budou podávat do konce března.
Vážení přátelé, dovolte,abych u příležitosti závěru roku 2008 Vám všem popřála do nového roku 2009 dobré zdraví , lásku , hodně pohody a těším se na další společná setkání.
Hanka Melicharová

Plán činností v roce 2009 :
=====================

Pravidelná činnost:
Centrum Kapka 97: kontaktní místo pro klienty a členy, denně 8:30-12:30, mimo víkendů a svátků, psychosociální poradenství,
474 62 10 10 + záznamník, 739 819 580, info@kapka97.cz
www.kapka97.cz

Členské schůzky: každé třetí úterý v měsíci v penzionu SPORT, Čelakovská ul.
Chomutov, od 15:00-17:00
Cvičení : každý týden ve čtvrtek 16 :00 -17:00 cvičební místnost na poliklinice II.patro – v Mimiklubu Mirky Futterové, cena 20,- Kč, z organizačních důvodů nutné se objednat předem na tel:777 907 390
Plavání : na odd. RHB Krajské zdravotní a.s. (Nemocnice Chomutov) v liché týdny po,stř,pá – ženy, v sudé týdny út,čt – muži. Příspěvek Kapky na vstupenky 50% do bazénu, i z míst kde bydlíte, ne z dovolené.
Lymfoven : přístrojová lymfodrenáž na ruce i nohy na doporučení onkologického lékaře, v centru Kapka 97 denně 8:30-12:30,tel:474 62 10 10, 731 819 580

Dílnička pro všechny ruce (šikovné i ty méně šikovné):
=========================================
třetí čtvrtky v měsíci v centru Kapka 97 od 17:00, úhrada materiálu (počítejte vždy kolem 100,- Kč), vyrobené si odnesete.
Únor 2009 – 19.2. v 17:00 – ubrousková technika na látku (decoupage)
Potvrďte svůj zájem telefonicky na: 731 819 580, 607 825 455 (kvůli obstarání materiálu)
Březen 2009 – 19.3. v 17:00 – výroba na velikonoce
Schůzky org. výboru Kapky 97: každou první středu v měsíci od 15:00hod-17:00hod.

Rekondiční pobyty 2009
=====================
Z organizačních důvodů je z loňska avízovaný pobyt v Harrachově zrušen.
Lázně Poděbrady , hotel Junior – 14.4. – 21.4.2009 , 7 nocí , pl.penze, ubyt. dvolůžkové pokoje , se sprchou a WC. Základní cena 3.510,- Kč, v ceně 3 x bazén s vířivkou, 3 x solná jeskyně. Doprava není v ceně – společně vlakem se slevou, nebo je možné si vyřídit slevu idividuální důchodcovskou. Přihlášky a úhradu pobytu odevzdejte /pošlete/ do 20.3.2009 do Kapky (viz výše kontakty). – 20 míst.
Jönköping / Švédsko 15.8.- 23.8.2009 , zákl. cena 6.790,- , ubytování ve čtyř a dvoulůžkových pokojích), pension Anneberg,doprava z Chomutova (autobus,loď), polopenze, povlečení sebou, jednodenní výlet do Stockholmu (rezervace a příplatek na místě), krásná příroda, možnost půjčení kol, klubové místnosti, vybavená kuchyňka, venkovní grilování, zapůjčení rybářského náčiní, občerstvení za českou měnu přímo v penzionu – 45 míst.
Motto: „Kdo se jednou na Sever vydá, vrátí se, kdo se vrátí, chce zůstat.”
Informace pro oba pobyty : tel.: 474 621 010, 731 819 580, 607 825

Výroční členská schůze – pozvánka
Letošní výroční členkská schůzka se bude konat ve středu 18. 2. 2009 od 15:00 ve 12 ZŠ Heyrovského v CV. Je to sídliště Jitřenka, jezdí tam MHD č. 3, ze stanice Palackého jede autobus ve 14.24 hod., ve stanici Jitřenka je ve 14.44 hod. Další autobus č. 3 jede ve 14.32 hod. a dojede v 14.52 hod.
Také je možno jet autobusem č.1 nebo 2 a vystoupit ve stanici Kostnická ul., je to zhruba 3 min. od zastávky.
Program je tradiční: rekapitulace činnosti za rok 2008, plán práce na rok 2009, zpráva o hospodaření, o projektech, poděkování sponzorům a volba výboru sdružení, revizní komise a statutárních zástupců, diskuze.
Těšíme se na Vaší účast!

Prádlo TIMO
26.2.2009 přijede do centra Kapky 97 zástupkyně firmy Timo s prodejní akcí prádla a plavek pro ženy po ablaci prsu. Je možné si nerušeně prádlo vyzkoušet. Máme v Kapce katalog protetického prádla k nahlédnutí, take www.timo.cz, ceny jsou velmi příznivé.
Začátek akce ve 13:00 hod. (předběžně do 15:00 hod)
Něco pro zdraví
Naše tělo je skládkou toxického odpadu
Proč se nám to děje? Nic složitého v tom nehledejme. Stačí si pár dní zapisovat, co sníme a vypijeme. Jenom těch konzervantů, umělých sladidel, syntetických tuků, zahušťovadel a dalších náhražek.
Kofein či kysličník uhličitý v obyčejné sodovce při častější konzumaci též nejsou zrovna přátelští k našemu organismu. Představte si situaci, kdy ve vaší domácnosti budou zůstávat po dobu dvaceti let všechny odpadky, které nejdou spálit v koupelně ve vaně či rozdrtit v kuchyňské drtičce a spláchnout do kanálu. Hrůza!

A vaše tělo je zahlcováno přesně takovým množstvím odpadu, kolik ho zbude z důvodů přílišné konzumace těžce stravitelných potravin v tempu, které je vražedné. A aby toho nebylo dost, tak mezery v ničení vlastního organismu vyplňujeme další, povětšinou destruktivní činností, nevhodnou dietou.

Ten kdo kdysi vymyslel všelék na vše – diety – opomněl zmínit, že co z rukou odborníka léčí z úst kamarádky či sousedky škodí. Ale co naplat, diety moderního života nás obléhají, a dietologové doporučují a odborníci chválí a firmy co diety vyrábí šálí až nás kapsy pálí! A my o co víc hubneme o to víc tloustneme, a tloustneme a blbneme! A zapomínáme! Zapomínáme na náš organismus.

A co na to náš organizmus? Žasne!
Tlusté střevo se postupně stává schránkou nakumulovaného toxického odpadu, který díky nepropustnému potahu na vnitřní stěně střeva z nestrávených či nestravitelných částí potravin, nenápadně paralyzuje čistící systém organismu.

Tento nevyužitý případně nezpracovaný materiál se zpětně vstřebává do krve, koluje v našem těle a ukládá se do buněk. Odborně se tomuto jevu říká intoxikace organismu neboli otrava!!! Ano, slovo je o toxickém odpadu!!! Panika? Není důvod, pokud začneme dbát víc o své zdraví.

Jak poznáme, že se něco děje?
Známky nedostatečné eliminace odpadních látek se projevují velmi podobně u většiny lidí. Je to například povlak na jazyku, zapáchající dech, častá únava, zácpa, průjem, nadýmání, abnormální tělesný zápach, tmavé kruhy pod očima, studené ruce a nohy, křehké, třepivé a lámavé vlasy, pocit tlaku, vyčerpanost, špatné trávení, chronické bolesti hlavy až migrény, nervozita, deprese, astma, bolesti zad .

Všechny tyto a další příznaky jsou neklamnou známkou toho, že se něco děje! S čím? Se střevem!!!
Střevo však není jediným orgánem, který skladuje toxický odpad. Toxický odpad najdeme v celém těle. Nemohou-li být toxiny eliminovány přes tlusté střevo, játra, ledviny, kůží nebo plíce, tělo je musí skladovat ve tkáních. Nejčastějšími místy pro skladování jsou tukové buňky, klouby, svaly, cévy, játra a ostatní orgány.

Co s tím?
Tlusté střevo – ona poměrně často pohrdaná a opomíjená část těla, je příčinou širokého rozpětí, degenerativních onemocnění naší moderní civilizace. Již delší dobu je tlusté střevo podrobováno výzkumu a studiu.

Ale až v posledních letech se tyto informace začínají objevovat i v naší republice.
Možností jak ochránit svůj organismus je mnoho. Ale vždy to začíná i končí u nás. Jen my jsme ti, kdo to mohou zvrátit k lepšímu!

Očista tlustého střeva!
Toho co můžeme udělat pro své tlusté střevo není mnoho, ale jednou z nejbezpečnějších možností je kombinace úpravy stravy a ColonHydroTerapie.

Je to jemná infuze filtrované vody s teplotou a tlakem kontrolovanými speciálním přístrojem, zavedená do tlustého střeva sterilní rektální spekulí. Filtrovaná a upravená voda proudí dovnitř a postupnou cirkulací, vířením odplavuje usazeniny přes odvodní hadici ven z těla.

Několik ColonHydroTerapeutických sezení (ležení) může změnit to, co bylo celoživotně opomíjeno. ColonHydroTerapie (CHT) je čistá a uvolňující procedura.

Otázky a odpovědi

Jestliže plíce, játra, ledviny a kůže jsou též vylučovacími orgány, proč je colonhydroterapie tak důležitá?
ColonHydroTerapie funguje tak, že uklidňuje a dodává sílu tlustému střevu k efektivnějšímu vylučování. Funkční tlusté střevo jako celek snižuje zatížení ostatních orgánů a lymfatického systému, který je hlavní obrannou linií před škodlivými bakteriemi.

Mohou projímadla či enema (klystýr) dosáhnout stejného výsledku?
Zdaleka ne! Vyčistit spodní část tlustého střeva pomocí klystýru je dobré. Ale, vynechali jste asi 120 cm dlouhé tlusté střevo. Projímadla dráždí tělo. I přesto že, produkuje jemnou vodovou substanci, ta prochází tlustým střevem a zanechává usazené toxiny a odpadní látky na jeho stěnách.

Které další výhody mohu očekávat od CHT?
Mezi běžné efekty patří: pročištění záhybů tlusté střevo, vymizení hlenu v plicích, zlepšení hybnosti, zpevnění pokožky, pocit omládnutí, zlepšení postoje, břišní partie jsou měkčí a menší, úleva od bolestí, menší únava a vylepšení funkcí střeva.

Kolik sezení je doporučeno?
Lékaři, kteří dlouhodobě provádějí výzkum v této oblasti, upřednostňují sérií až dvanácti sezení. Tři v prvním týdnu, jeden až dva v druhém týdnu a následujících sedm výplachů vždy jedenkrát týdně, nebo dle dohody s ošetřující asistentkou. Důvodem pro tolik výplachů je to, že tělo je velmi chytré. Když vyčistíme tlusté střevo, tělo začne uvolňovat odpadní látky z tkání do krve, pak bude směřovat do jater a nakonec do tlustého střeva.

Existuje nebezpečí onemocnění z vybavení a přístroje?
Většina pracovišť používá sterilní jednorázové rektální rourky neboli spekule. Zdraví a bezpečnost je primárním zájmem každého ColonHydroTerapeutického pracoviště.

Může CHT vylepšit osídlení bakteriemi v mém těle?
Pravděpodobně dvěma kroky. Za prvé nejdříve odstraní toxiny a zdraví nebezpečné bakterie, aby správné bakterie měly čisté místo pro život. A druhý krok je aplikovat bifidogenní bakterie, které normálně obývají tlusté střevo. Jedna z nejdůležitějších věcí, které je třeba udělat, je omezit či vyloučit ze stravy toxické substance jako jsou káva, čaj, čokoláda, sůl, pepř, alkohol další drogy a syntetické vitaminy.

Co se začne dít když klient dodrží doporučení týkající se kvality jídla a absolvuje CHT?
Viditelné změny se začnou odehrávat na těle i v mysli. Výjimečná inteligence prezentovaná každou buňkou našeho těla a moudrost naše-ho těla se začnou okamžitě projevovat. Když začne do těla proudit kvalitní potrava a vylučování je vylepšené (CHT), tělo začne dělat prostor pro kvalitnější potravu tím, že zajistí rychlejší vylučování těch méně kvalitních substancí. Takový je plán přírody. Tělo je velmi selektivní a vždy usiluje o vylepšení.

Působí CHT rozpaky?
NE. Důstojnost pacientů je absolutně respektována, procedura probíhá v privátním pokoji, pacient leží na zádech přikryt přikrývkou. Zápach při proceduře neexistuje díky uzavřenému, dvoucestnému systému hadiček.

Co je třeba udělat před sezením?
Procedura bude příjemnější, zdržíte-li se den před terapii jídla. Popřípadě můžete pro lepší výsledek zařaďit do jídelníčku dietu s převahou nenadýmavé dušené zeleniny a potravin – 1 až 2 dny před procedurou.
Jaké mohu očekávat pocity po proceduře?
Většina lidí zaznamenala pocity lehkosti a čistoty: „Jako kdybych se vysprchoval zevnitř!“ Vzestup energie
a pocitů pohody jsou obvyklé odpovědi.

Jak dlouho trvá jedno sezení?
Doporučuji 45 minut. Ale v určitých případech i déle. Je to závislé na stavu pacienta.

Jaká se používá voda na CHT?
Standardní atestovaná pitná voda, a ta je pak dále filtrovaná.

Jakou dietu bych měl držet následující dny po CHT?
Mám zkušenost, že po CHT procedurách je důležité toto:
Pít hodně tekutin (pramenitou vodu, šťávy, bylinkové čaje, iontové nápoje). Rozmixovaná potrava alespoň po dobu dvaceti čtyř hodin.

po sezení, doporučeny jsou polévky. Několik dní se vyvarujte syrové zelenině, dušená
zelenina stačí. Všechnu potravu je třeba řádně rozkousat. Omezte konzumaci masa, hlavně kuřecího.
Jaký účinek bude mít CHT na mojí kůži, alergie, akné atd?
Moji pacienti uvádí, že u nich došlo k vyčištění akné, alergií, i vyléčení astmatu. Též popisují vzestup energie a jakýsi pocit klidu. CHT není léčba, ale velmi prospěšná procedura, pomáhající řešit širokou škálu zdravotních problémů. Zlepšením aktivity tlustého střeva, zdokonalením vylučování odstraníme z těla mnoho zdrojů nemocí. Navíc umožníme tlustému střevu efektivněji eliminovat odpadní látky a zlepšit absorpci nutričně bohatých látek, obojí je velmi podstatné pro ozdravné procesy v těle. Je to též první krok vedoucí k normalizaci tlustého střeva, díky němuž se mohou přátelské bakterie vrátit a pomáhat udržet střevo v dobré kondice. (informace převzaty od sdružení ALEN Praha)

Hudební večery v Městském diadle v Chomutově se staly již tradiční aktivitou milovníků klasické hudby. Pořádají se každý měsíc pod hlavičkou koncertní agentury Macek Music Management Most. Vstupenky zdarma, nutno předem objednat na tel.č.: 605 804 336.
17.2.2009 od 19:00 hod Hvězdičky a hvězdy, sopranistka A.Poláčková, tenor Daniel Hůlka aj.
10.3. 2009 od 19:00 hod. Hudební komnata Báry Basikové, houslový virtuoz Milan Al Ashab
7.4. 2009 od 19:00 hod. Velikonoční harfová dílna
12.5. 2009 od 19:00 hod. Svět evergreenů – Bohuslav Martinů, housl. virtuoz Bohuslav Matoušek ______________________________________________________________________________

Rozloučení Ke konci loňského roku jsme se dozvěděli smutnou zprávu – rozloučili jsme se s panem Janem Landou, který zemřel za pouhých 14 dní po své manželce Marušce a paní Vlaďkou Tomaštíkovou, která zemřela, ve věku 45 let , s nemocí se potýkala dlouho, byla vždy velká optimistka , ale zákeřná nemoc však byla silnější. V našich vzpomínkách budou stále s námi…….

Děkujeme za letošní dotace a sponzorské dary:
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Krajský úřad Ústí nad Labem
Statutární město Chomutov Nemocnice Chomutov
Severočeské doly, a.s. Město Louny
Město Jirkov CK 101 Zemek
MUDr. Libuše Cihlářová Aliance ACBCA Praha
MUDr. Jiří Konvalinka Mimimklub Mirky Futterové
Tiskárna Typos Plzeň Firma Neurops
Firma Rumit Jan Landa Pan Petr Holub
Sdružení Portus Teplice Firma Roche

Na některých projektech a akcích s námi spolupracují: SZŠ Chomutov, SPŠ a VOŠ Chomutov, kolegové ze sdružení Kapka 97 Kopřivnice
Za finanční dary, dotace i jakoukoli úlevu všem upřímně děkujeme!
Bankovní spojení: Poštovní spořitelna, č.ú. 196 155 978 / 0300
Kapka 97, občanské sdružení onkologických pacientů a přátel, IČ: 66112222, Kochova ul.1185,
430 01 Chomutov, tel: 474 62 10 10, 731 819 580, 607 825 455
e-mail: info@kapka97.cz, www.kapka97.cz
Kapkový Zpravodaj – občasník, připravily Soňa Erdélyiová, Hanka Melicharová
Neprodejné, vydáváno pro vlastní potřeby organizace.